دوربین مداربسته داهوا در بندرعباس

آیا شما رئیس یک کارخانه در بندرعباس هستید؟ آیا یک آموزشگاه بزرگ را سرپرستی می کنید؟ آیا مسئول تامین امنیت یک سازمان یا یک مجتمع تجاری-اداری بزرگ می باشید؟ شاید هم تامین امنیت منزل مسکونی تان برای شما بسیار اهمیت دارد؟  شاید هم تنها یک فرد کنجکاو هستید که به دنبال پاسخی برای پرسش های خود در اینترنت می گردد. هر نوع شغل و هر قصد و نیتی که داشته باشید، یقیناً به منظور دستیابی به اطلاعاتی در مورد دوربین های مداربسته  و نصب و راه اندازی آنها در بندرعباس وارد این صفحه شده اید.  در این صفحه اطلاعاتی در مورد انواع دوربین های مداربسته، کاربردهای آن ها و نکاتی که لازم است در هنگام انتخاب و نصب دوربین های مداربسته مورد توجه قرار دهید ارائه شده است. پس برای یافتن پاسخ پرسش های خود با ما همراه باشید .

دوربین مداربسته داهوا در بندر عباس

 نکات کلی در مورد دوربین های مداربسته

نخستین سیستم دوربین مداربسته توسط شرکت زیمنس آلمان در سال ۱۹۴۲ مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۷۳ نیز نخستین دوربین مدار بسته در میدان تایمز نیویورک نصب شد. سرانجام در سال ۱۹۸۰ دوربین های مداربسته در سراسر امریکا به ویژه در مراکز عمومی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت؛ زیرا تصور می شد که استفاده از این دوربین ها در مقایسه با به کارگیری نیروهای پلیس برای شناسایی جرایم شیوه ارزان تری است. به تدریج پیشه ها و سازمان ها به ویژه آنهایی که بیشتر در معرض سرقت بودند نیز به دوربین مداربسته روی آوردند. از نیمه دوم سال ۱۹۹۰، دوربین های بسیاری در سطح شهر های امریکا به ویژه مراکز عمومی مدارس و سازمان های مختلف نصب شد. و از آن پس استفاده از دوربین های مداربسته در سراسر دنیا روز به روز گسترش یافت.

دوربین های مداربسته یکی از بهترین سیستم های نظارتی هستند که امکان نظارت دائمی بر محل زندگی، محیط کار، انبار کالاها و مانند آن را فراهم می کنند و به افراد امکان می‌دهند تا در هنگام  وقوع رویدادهای مختلف، کنترل لازم را بر شرایط داشته باشند. این دوربین ها به یک سیستم نظارت مرکزی متصل می باشند و تصاویر مربوط به مکانی را که در آن نصب شده‌اند به یک دستگاه ضبط کننده یا نمایش دهنده در مرکز کنترل انتقال می دهند.

 برند داهوا نامی آشنا در صنعت دوربین های مداربسته

شرکت داهوا کار خود در زمینه سیستم های امنیتی را از سال ۲۰۰۱ با ساخت دوربین های مداربسته آنالوگ در چین آغاز کرد. این شرکت یکی از شناخته شده ترین برندهای تولید کننده تجهیزات امنیتی و دستگاه های کنترل دسترسی از جمله دوربین های مداربسته تحت شبکه و چند وجهی، انواع رکوردرها، دستگاه های کنترل تردد، تجهیزات اعلام سرقت و مانند آن است و پس از برند هایک ویژن، در رده دوم تولید کنندگان بهترین، با کیفیت ترین و مطمعن ترین دوربین های مداربسته در دنیا قرار دارد. شرکت داهوا دارای گواهینامه های معتبر بین المللی در زمینه کیفیت است و با 35 شرکت بزرگ و کوچک تابعه در قاره های مختلف جهان به منظور دسترسی هر چه بیشتر به بازارهای جهانی فعالیت دارد.

پروژه های متعددی در سراسر دنیا با بکارگیری محصولات شرکت داهوا اجرا شده اند که از میان آنها می توان به خطوط هوایی LAN در پرو، سالن اجلاس APEC در چین، ورزشگاه های المپیک ۲۰۱۶، سالن های اجلاس گروه ۲۰ در هانگ ژو و مراکز خرید کشور عمان، اشاره کرد. در ایران و از جمله در بندرعباس نیز این برند، یکی از بهترین برند های دوربین مداربسته به شمار می رود که دارای قیمت های باثبات، ضمانت و خدمات پس از فروش مناسبی است.

دوربین مداربسته داهوا در بندر عباس

اهداف کلی افراد در استفاده از دوربین های مداربسته داهوا

به طور کلی، دوربین های مدار بسته داهوا با چند هدف خاص در بندرعباس مورد استفاده قرار می گیرد.

اهداف نظارتی

یکی از این اهداف، امکان مراقبت از یک مکان خاص و یا نظارت بر عملکرد یک گروه خاص است .برای نمونه به منظور نظارت بر عملکرد کارکنان کارخانه ها یا مراکز صنعتی مختلف یا حتی نیروهای پلیس در طول ساعات کاری می توان دوربین های مداربسته کوچکی را بر روی لباس های آنها نصب کرد. معمولا دوربین‌های دارای حداقل توانایی و کیفیت برای اهداف نظارتی کفایت می کنند.

اهداف امنیتی

دوربین های مداربسته، همچنین می‌توانند برای اهداف امنیتی در بندرعباس به کار روند. در چنین مواردی، علاوه بر نظارت بر یک مکان خاص، کاهش میزان خطا و اشتباه نیز مد نظر است. برای نمونه، نصب دوربین مدار بسته داهوا در خط تولید یک کارگاه یا کارخانه تولیدی در بندرعباس، علاوه بر این که امکان نظارت بر محیط را فراهم می کند، می‌تواند به منظور کنترل رفت و آمد، تخلیه و بارگیری مواد، مراقبت و آمارگیری از انبار، مدیریت کارگران و کارمندان و مانند آن مورد استفاده قرار گیرد. در چنین شرایطی لازم است  از دوربین هایی استفاده شود که علاوه بر برخورداری از کیفیت بالا، دوام خوبی نیز دارند؛ مثلا دوربین های دیجیتال یا تحت شبکه در این زمینه انتخاب مناسبی هستند.

موارد اندکی نیز وجود دارد که در آنها دوربین های مدار بسته تنها با هدف کنترل امنیت یک مکان بسیار حساس مانند ساختمان های دولتی حساس و پایگاههای نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. در این گونه موارد لازم است که از دوربین های مداربسته داهوا از نوع تحت شبکه و با کیفیت لنز و چیپست بسیار بالا که دارای امکانات کامل از جمله دید در شب، امکان پوشش بالا، قابلیت تشخیص چهره و حرکت و امکان تشخیص و خواندن پلاک اتومبیل و مانند آن هستند استفاده شود.

سایر اهداف

کاربردهای دوربین های مداربسته داهوا تنها به موارد نظارتی و امنیتی محدود نمی شود و موارد دیگری همچون کاربردهای پلیسی، نظامی، صنعتی،  فضایی، کنترل ترافیک، ارتباطات ویدئویی و تصویر برداری های نامحسوس را نیز در بر می گیرد. در واقع، سیستم های حفاظتی دوربین مداربسته داهوا می توانند به طور گسترده ای در مکان های مختلف در بندرعباس همچون مراکز تجاری، بیمارستان ها، آموزشگاه ها، فروشگاه ها، بزرگراه ها و موارد بیشمار دیگر به منظور ایجاد محیط های امن و مطمئن برای انجام فعالیت های مختلف به کار روند.

دوربین مداربسته داهوا در بندر عباس

انواع دوربین های مداربسته داهوا

دوربین های مداربسته داهوا از نظر نوع سیگنال، به سه دسته دوربین های آنالوگ که دارای پایین ترین قیمت در میان مدل های دیگر هستند، دوربین های آی پی تحت شبکه که بهترین کیفیت تصویر و بالاترین امنیت را در میان انواع دوربین ها دارند و دوربین های دو منظوره تقسیم می شود. از نظر قاب و پوشش می توان دوربین های مداربسته دارای سه نوع ضد آب قاب بزرگ، دوربین های مخفی و دوربین های قاب فانتزی هستند. از نظر شکل ظاهری و کاربرد مشاغل نیز می توان دوربین های مداربسته را به پنج نوع دوربین های دام یا گنبدی که بر روی سقف نصب می شوند، صنعتی، مینیاتوری که بیشتر به عنوان دوربین مخفی استفاده می شوند، مادون قرمز و چرخشی تقسیم کرد..

 معایب و مزایای دوربین های مداربسته داهوا

دوربین های مداربسته تکنولوژی شگفت انگیزی هستند و مزایای بسیاری دارند. مهمترین مزیت این دستگاه ها این است که اگر در محل کار یا زندگی خود یکی از آنها را داشته باشید می توانید تا میزان زیادی جلوی بروز جرم و تخلفات را بگیرید و یا حداقل فرد مجرم و متخلف را به راحتی پیدا کنید. همچنین تصاویر حاصل از دوربین های مداربسته معمولا اسناد غیر قابل انکاری برای موارد قانونی محسوب می شوند و می توانند کمک زیادی به افزایش امنیت اجتماعی و رعایت حقوق شهروندی بکنند. همچنین، این دستگاه ها می توانند در برخی از اختلافات و مجادله ها بهترین قاضی باشند. بعلاوه، به واسطه این دستگاه ها شما می توانید عملکرد کارکنان خود را کنترل کنید و فرایند اجرای کار خاصی را به طور کامل مورد نظارت قرار دهید.

به ویژه هنگامی که نمی توانید به طور فیزیکی در محلی حضور داشته باشید، می توانید به راحتی به کمک گیرنده ای که روی گوشی همراه خود دارید، ناظر اتفاقات باشید. با وجود داشتن مزایای بسیار، دوربین های مداربسته، معایب جدی ای نیز دارند که ممکن است مشکلاتی را برای دارندگان آنها ایجاد کند. مهمترین مشکل این دستگاه ها، از بین بردن حریم خصوصی افراد است که در دنیای مدرن امروزی مسئله مهمی محسوب می شود. بعلاوه همزمان با پیشرفت تکنولوژی های بکار گرفته شده در دوربین های مداربسته، مجرمان راه های مختلفی برای خاموش کردن، دور زدن و یا حتی کنترل کردن این دستگاه ها پیدا کرده اند و بنابراین استفاده از این دستگاه ها نمی تواند امنیت محل مورد نظر را به طور صد در صد تضمین کند.

نکات مهم در انتخاب نوع دوربین مداربسته داهوا و مکان نصب آن

دوربین های مداربسته داهوا از تنوع بسیار بالا و ویژگی ها و قابلیت های بسیار متفاوتی برخوردار هستند و به طور کلی، لازم است که متناسب با نیاز و اهداف فرد انتخاب شوند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین عواملی که در هنگام انتخاب و نصب دوربین باید به آن توجه کنید می پردازیم.

دوربین مداربسته داهوا در بندر عباس

انتخاب نوع دوربین

دوربین های مدار بسته به سه نوع کلی با سیم، بی سیم و آی پی یا شبکه تقسیم می شوند که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. دوربین های با سیم دارای فیلتر مادون قرمز برای دید در شب هستند و تصاویر شب آنها سیاه و سفید است. پورت رابطه آنها نیز از نوع BNC یا DN است و به کابل ویدئوی جداگانه هم نیاز دارند. دوربین های بیسیم مقرون به صرفه تر هستند و از امنیت کافی برخوردارند و با دستگاه های خانگی تداخل نداشته و تصویر صدای شفافی دارند. دوربین های آی پی، به مودم متصل شده و امکان چک کردن یا کنترل دوربین های امنیتی را از هر جایی برای فرد فراهم می کنند. به علاوه قابلیت ضبط ویدئو بر روی کامپیوتر را نیز دارا هستند.

انتخاب نوع تصویر با توجه به میزان نور محیط

به منظور انتخاب دوربین مناسب، باید میزان نور محیط را نیز بررسی کنید. میزان روشنایی با واحد لوکس اندازه گیری می شود و هرچه این عدد برای دوربین مدار بسته پایین‌تر باشد نور کمتری برای بازسازی تصویر نیاز است. پس از آن، متناسب با میزان نور محیط لازم است که سیاه و سفید یا رنگی بودن تصویر را مشخص کنید. اگر دوربین در محیطی با نور ضعیف نصب می شود پیشنهاد می‌شود که از دوربین های سیاه و سفید که در این شرایط عملکرد بهتری دارند استفاده کنید. اگر دوربین در محیطی با نور مناسب نصب می شود می توانید دوربین های رنگی را نصب کنید.

انتخاب نوع و کیفیت سنسور تصویر دوربین

به طور کلی دوربین های مدار بسته داهوا دارای دو نوع سنسور تصویر CMOS و CCD هستند. دوربین های ارزان قیمت  دارای سنسور CMOS هستند و کیفیت تصویر پایینی دارند که در شرایط کم نورتر بدتر می شوند. دوربین های بهتر دارای سنسور CCD با اندازه بزرگتری هستند. هرچه  سنسور بزرگتر باشد کیفیت تصویر نیز بیشتر خواهد بود. به طور کلی، سنسورهای ¼ با تراکم بیشتر بهترین تصاویر را تولید می کنند.

انتخاب نمایشگر و دستگاه ضبط مناسب

صفحه نمایشی انتخاب کنید که با رزولوشن دوربین شما هماهنگی داشته باشد. زیرا برای مشاهده تصاویر با کیفیت به نمایشگر خوبی نیاز خواهید داشت. از سوی دیگر، هرچه رزولوشن دوربین بالاتر باشد، تصویر ضبط شده نیز دارای کیفیت بهتری خواهد بود. معمولاً دوربین های با رزولوشن بالاتر از ۴۰۰ تصاویر با کیفیتی دارند. همچنین، لازم است که یک دستگاه ضبط برای سیستم خود خریداری کنید. بهتر است یک دستگاه ضبط ویدیویی دیجیتال که ویدیوها را روی هارد دیسک درون خود ذخیره می کند انتخاب کنید زیرا این دستگاه ها با پر شدن فضای حافظه شروع به پاک کردن ویدیو های قدیمی تر می کنند و بنابراین از بابت پر شدن حافظه نگرانی نخواهید داشت.

انتخاب مکان مناسب برای نصب دوربین

برای انتخاب مکان مناسب جهت نصب دوربین، در ابتدا باید توجه داشته باشید که یکی از نکات مهم در نصب دوربین مداربسته داهوا استفاده درست از داکت لوله فلکسی و جعبه تقسیم در کابل کشی سیستم است. بعلاوه، به طور استاندارد در حد فاصل محل نصب دوربین تا دستگاه ضبط تصاویر نباید هیچ کابلی قابل دیدن باشد و لازم است که تمام کابل ها مخفی و محافظت شوند. به علاوه دوربین هایی که در محیطی با نور کم تصویربرداری می‌کنند باید حساسیت بالایی داشته باشند و یا دارای اشعه مادون قرمز باشد. همچنین بیشتر مدل های دوربین مداربسته داهوا باید در محیطی با دمای صفر تا ۵۰ درجه سانتیگراد نصب شوند. به علاوه لازم است که به میزان رطوبت مکان مورد نظر نیز توجه شود.

همچنین، لازم است که این دوربین ها در مکان هایی نصب شوند که احتمال اصابت صاعقه و یا قرارگیری در معرض امواج الکترومغناطیسی همچون سیم های فشار قوی و یا ایستگاه های رادیویی قوی کم است. به علاوه اگر دوربین در در مکان های قابل اشتعال مانند سایت های پتروشیمی یا تونل های حفاری نصب می شود، باید به منظور جلوگیری از سوختن دوربین، آن را کاورهای محافظ مخصوص قرار داد.

انتخاب شرکت ارایه کننده خدمات امنیتی مناسب

مهمترین نکته به منظور نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته داهوا در یک ساختمان یا مجموعه نه تنها در بندرعباس بلکه در هر مکانی این است که شرکت معتبری را به منظور خرید، نصب، راه اندازی و پشتیبانی سیستم امنیتی خود انتخاب کنید. بعلا.ه، باید تمام مراحل انجام کار توسط یک شرکت واحد انجام شود و هیچ مرحله ای به شخص یا شرکت دیگری واگذار نگردد. زیرا اجرای یکپارچه سیستم یکی از مهمترین عوامل اجرای سیستم های امنیتی و کارکرد درست آن است. به علاوه تنها در این صورت می توانید از ضمانتی که بر روی محصول داده می شود مطمئن شوید.نکته مهم دیگر آن است که پیش از بستن قرارداد با شرکت مورد نظر حتما از چندین مورد از کارهای قبلی انجام شده توسط آن شرکت بازدید کنید تا از نصب زیبا و مطمئن سیستم اطمینان حاصل کنید.