دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

امروزه به جهت افزایش نیاز به بالا بردن سطح امنیت و با پیشرفت دانش و تکنولوژی در مکان های مختلف، استفاده از دستگاه های نظارتی و کنترل امنیت رواج زیادی پیدا کرده است. یکی از بهترین سیستم های نظارتی در این مکان ها استفاده از دوربین های مداربسته است که امکان نظارت دائمی بر محیط کار، انبار کالاها، محل زندگی و مانند آن را فراهم می کند.

دوربین مداربسته (در لغت انگلیسی closed circuit television) یا همان CCTV است به دوربین هایی اطلاق می شود که در مکان هایی خاص نصب شده، در جای خود ثابت هستند و تصاویر ضبط شده توسط این دوربین ها به یک یا چند نقطه دیگر ارسال می شود.

دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

تاریخچه استفاده از دوربین های مداربسته

نخستین سیستم دوربین مداربسته به منظور نظارت بر پرتاب موشک‌ های V2 توسط شرکت زیمنس آلمان در سال ۱۹۴۲ مورد استفاده قرار گرفت. سپس در سال ۱۹۴۹ در آمریکا اولین دوربین مداربسته با نام وریکون تبلیغ شد و در تبلیغات این دوربین گفته می شد که به مجوز دولتی نیاز ندارد. سال ها بعد در سال ۱۹۷۳ نخستین دوربین مداربسته در میدان تایمز نیویورک برای جلوگیری از وقوع جرائم نصب شد و این نخستین رونمایی از نصب یک دوربین مداربسته در اماکن عمومی آمریکا بود.

سرانجام در سال ۱۹۸۰ در سراسر امریکا به ویژه در مراکز عمومی دوربین های مداربسته به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفت؛ چرا که تصور می شد استفاده از دوربین های مداربسته در مقایسه با به کارگیری نیروهای پلیس برای شناسایی جرایم روش ارزان تری به شمار می رود. کم کم سازمان ها و شرکتهایی که بیشتر در معرض سرقت بودند نیز به استفاده از دوربین های مداربسته روی آوردند. از نیمه دوم سال ۱۹۹۰ دوربین های مداربسته بسیاری در سطح شهرهای آمریکا به ویژه سازمان ها و شرکت های مختلف و همچنین مراکز عمومی مانند مدارس نصب شد و پس از آن استفاده از دوربین های مداربسته در سراسر دنیا روز به روز گسترش پیدا کرد.

دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

مزایای استفاده از دوربین های مداربسته داهوا

محصولات تولید شده کمپانی داهوا علی رغم برخورداری از کیفیت بسیار بالا در مقایسه با سایر برندها قیمت های بسیار مناسب تری دارند. در کشور ایران و از جمله در شهر اصفهان نیز این برند، نخستین و بهترین برند دوربین مداربسته به حساب می آید و دارای ضمانت و خدمات پس از فروش بسیار خوب است.

از دوربین مداربسته داهوا در اصفهان می توان در مجموعه ها و محیط های مختلفی همچون محیط های دولتی، صنعتی، بانکی، حمل و نقل، ورزشی، تفریحی و مانند آن استفاده نمود. به علاوه تیم پشتیبانی با تجربه شرکت داهوا به صورت شبانه روزی آماده راهنمایی و رفع مشکلات احتمالی مشتریان خود می باشد.

کاربردهای مختلف دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته می توانند با چند هدف خاص در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. یکی از این اهداف امکان نظارت بر یک مکان خاص و مشاهده عملکرد یک گروه خاص است. استفاده از این دوربین ها علاوه بر نظارت بر یک مکان خاص یا عملکرد افراد، بر کاهش میزان خطا و اشتباهات پرسنل نیز بسیار مؤثر است. به طور مثال نصب دوربین مداربسته داهوا در یک کارگاه در اصفهان علاوه بر نظارت بر محیط می‌تواند رفت و آمد پرسنل کارگاه را کنترل کند. همچنین بر تخلیه و بارگیری مواد، مراقبت و آمارگیری از انبار، مدیریت کارگران و کارمندان و مانند آن نظارت داشته باشد.

موارد دیگری از کاربرد دوربین های مداربسته، کنترل امنیت در مکان های بسیار حساس مانند سفارت خانه ها، وزارت خانه ها و پایگاههای نظامی می باشد. البته در این گونه موارد باید از دوربین های مداربسته از نوع تحت شبکه با کیفیت لنز و چیپست بسیار بالا استفاده شود و دارای امکانات کامل از جمله دید در شب، امکان پوشش بالا، قابلیت تشخیص چهره و تشخیص حرکت و امکان تشخیص پلاک اتومبیل و مانند آن نیز باشد.

دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

انواع دوربین های مداربسته داهوا

دوربین های مداربسته داهوا از لحاظ نوع سیگنال، به 3 دسته دوربین های آی پی تحت شبکه، دوربین هایآنالوگ و دوربین های دو منظوره تقسیم می شود. از حیث شکل ظاهری و کاربرد مشاغل نیز دوربین های مداربسته به پنج نوع دوربین های دام Dome، صنعتی، مینیاتوری، مادون قرمز و اسپید دام (چرخشی ptz) تقسیم می شود.

نکات مهم در  خرید و نصب دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

اگر شما ساکن اصفهان هستید و برای نظارت بر محل کار و یا زندگی خود قصد خرید دوربین مدار بسته داهوا را دارید، می بایست برای انتخاب نوع دوربین به موارد مختلفی توجه نمایید. ابتدا نوع نیازهای خود را ارزیابی کنید.

آیا قصد دارید فقط بر رفت و آمدها نظارت داشته باشید یا تشخیص چهره افراد، پلاک اتومبیل ها یا نوع کالاها نیز برایتان مهم است؟ آیا می خواهید دوربین را در داخل ساختمان نصب کنید یا در فضای باز؟ آیا می خواهید دوربینتان به شبکه نیز وصل شود؟ برای مکان مورد نظر به چند دوربین نیاز دارید؟ چه میزان هزینه ای برای نصب دوربین در نظر گرفته اید؟

پس از پاسخگویی به این پرسش ها می توانید به راحتی دوربین متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایید.

 

دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

نکات مهم در انتخاب شرکت مناسب برای نصب دوربین مداربسته داهوا در اصفهان

مهمترین نکته در نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته داهوا در یک ساختمان یا یک سازمان در اصفهان آن است که باید تمامی مراحل از جمله مشاوره و خرید و نصب و پشتیبانی سیستم بوسیله یک شرکت واحد صورت گیرد و هیچ کدام از این مراحل به شخص یا شرکت دیگری واگذار نشود و به سیستم کاملا به صورت یکپارچه انجام شود. چرا که تنها در این صورت است که می توانید از ضمانتی که بر روی محصول داده می شود، اطمینان حاصل کنید.

نکته مهم دیگر این است که قبل از بستن قرارداد با شرکت مورد نظر، حتما چند مورد از کارهای قبلی انجام شده توسط آن شرکت در اصفهان را بازدید کنید تا از نصب کامل و مطمئن سیستم آنها اطمینان حاصل نمایید.