دوربین مداربسته داهوا در تهران

اگر شما از طریق یک موتور جستجو در اینترنت به این صفحه هدایت شده اید، به احتمال زیاد، مسئول یک شرکت، مجموعه تجاری یا اداری، یک تفریحگاه یا یک مجتمع مسکونی یا موسسه بزرگ در تهران هستید و قصد دارید برای افزایش نظارت و بالا بردن سطح امنیت مجتمع یا مرکز تحت سرپرستی خود از تجهیزات مدرن امنیتی استفاده کنید. یکی از رایج ترین و مطمئن ترین دستگاه های امنیتی که امروزه در ساختمان ها و مراکز مختلف در سراسر دنیا کاربرد گسترده ای دارد، دوربین مداربسته است که امکان نظارت دائمی بر محل زندگی، محیط کار، انبار کالاها و مانند آن را برای مسئولان و سرپرستان فراهم می کند و به آنها امکان می‌دهد تا در هنگام وقوع رویدادهای مختلف، کنترل لازم را بر شرایط داشته باشند. دوربین مدار بسته شامل مجموعه ای از دوربین های امنیتی است که به یک سیستم نظارت مرکزی متصل می باشد. این دوربین ها از تنوع بسیار زیادی برخوردارند و انتخاب نوع مناسب آن نیازمند داشتن اطلاعات کافی در مورد انواع دوربین ها و ویژگی های آنها است.

دوربین مداربسته داهوا در تهران

دوربین مداربسته داهوا

برند داهوا یکی از معروفترین و شناخته شده ترین برندهای تولید کننده سیستم های امنیتی از جمله دوربین های مداربسته در دنیا است. این شرکت کار خود در این زمینه را از سال ۲۰۰۱ در چین آغاز کرد. و توانست تا سال ۲۰۰۳ پیشرت های قابل ملاحظه ای بدست آورد و اکنون پس از گذشت بیش از ۱۵ سال به یکی از معروف ترین تولید کنندگان انواع سیستم های امنیتی از جمله دوربین های تحت شبکه، چند وجهی و غیره، انواع رکوردرها، دستگاه های کنترل تردد، تجهیزات اعلام سرقت و مانند آن تبدیل شده‌ است. شرکت داهوا که سومین تولیدکننده و دومین فروشنده دوربین های مداربسته در دنیا است، دارای گواهینامه های بین المللی مختلف از جمله گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ سیستم های مدیریت کیفیت است. این شرکت دارای ۱۱ هزار کارمند در ۱۶۰ کشور و 35 زیرمجموعه بزرگ و کوچک در نقاط مختلف دنیا است و از سال ۲۰۱۴، ۱۰ درصد از درآمد سالیانه خود را صرف پژوهش و توسعه دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی می کند و تا کنون اختراعات زبادی به نام مهندسان این شرکت در دنیا به ثبت رسیده است. پروژه های متعددی در سراسر دنیا نیز با بکارگیری محصولات این شرکت اجرا شده اند. در ایران نیز این برند، بهترین و نخستین برند دوربین مداربسته محسوب می شود و طرفدارای زیادی دارد.

مزیت های استفاده از محصولات شرکت داهوا

در مقایسه با سایر برندهای مشابه، محصولات تولیدی شرکت داهوا، با وجود داشتن بهترین کیفیت از قیمت های بسیار مناسب تری برخوردارند. بعلاوه، محصولات این برند در کنار قیمت های باثبات، دارای ضمانت و خدمات پس از فروش مناسبی نیز هستند. این شرکت همچنین می تواند راهکارهای امنیتی را برای مشتریان خود شخصی سازی کرده و همه انواع نیازهای نظارتی و امنیتی آنها را به بهترین شکل برطرف نماید. از محصولات مختلف این شرکت از جمله دوربین ها و مراکز کنترل و تجهیزات HD بر روی کابل کواکسیال، می توان در مجموعه ها و محیط های مختلفی در تهران همچون سازمان های دولتی، کارخانه ها و محیط های صنعتی، بانک ها، سالن های ورزشی، مکان های تفریحی، پایانه ها و ایستگاه های حمل و نقل و مانند آن استفاده کرد. بعلاوه، تیم پشتیبانی با تجربه این شرکت به صورت شبانه روزی آماده راهنمایی و رفع مشکلات احتمالی مشتریان خود می باشد.

دوربین مداربسته داهوا در تهران

کاربردهای دوربین مداربسته داهوا در تهران

از آنجا که دوربین های مدار بسته معمولا با اهداف نظارتی-امنیتی مورد استفاده قرار می گیرند، در کلان شهرهای شلوغ و پرجمعیتی همچون تهران می توانند کاربردهای بسیار گسترده و متنوعی داشته باشند که در ادامه به چند مورد از مهمترین آنها اشاره می شود.

کنترل ترافیک

از آنجا که تهران شهر بسیار پر ترافیکی است، می توان همانند تمام نقاط دنیا، از دوربین های مداربسته داهوا به منظور کنترل ترافیک وسایل نقلیه در بزرگراه‌ها و معابر مختلف شهر به طور گسترده ای استفاده نمود. این دوربین ها در ثبت و کاهش تخلفات رانندگی، نظارت بر تصادفات و همچنین شناسایی خودکار پلاک خودروها در محدوده های طرح ترافیک نقش مهمی دارند. همچنین می توان، به واسطه این دستگاه ها و از طریق ارسال اطلاعات به رانندگانی که قصد عبور از مسیرهای خاصی را دارند توسط جی پی اس، میزان ترافیک در خیابان ها یا مسیر های خاصی را کنترل کرد.

نظارت بر عملکرد افراد

یکی دیگر از کاربردهای دوربین های مداربسته داهوا در تهران، امکان مراقبت از یک مکان خاص و یا نظارت بر عملکرد یک گروه خاص است. برای نمونه با نصب دوربین های مداربسته کوچک بر روی لباس های کارکنان یک کارخانه و یا ماموران پلیس می توان بر عملکرد آنها در طول ساعات کاری نظارت داشت. معمولا دوربین‌های دارای حداقل توانایی و کیفیت برای اهداف نظارتی کفایت می کنند.

کنترل امنیت مکان های حساس

از آنجا که تهران پایتخت کشور محسوب شده و مکان های حساس سیاسی و دولتی مانند سفارت خانه ها و وزارت خانه ها در آن واقع شده اند، می توان از دوربین های مدار بسته داهوا با هدف کنترل امنیت این مکان های حساس استفاده نمود. همچنین این دوربین ها در پایگاه های نظامی سراسر شهر نیز به منظور افزایش امنیت، قابل استفاده هستند. در این گونه موارد لازم است که از دوربین های مداربسته از نوع تحت شبکه و با کیفیت لنز و چیپست بسیار بالا که دارای امکانات کامل از جمله دید در شب، امکان پوشش بالا و قابلیت تشخیص جزئیات تصاویر همچون تشخیص چهره، حرکت، پلاک اتومبیل و مانند آن است استفاده شود.

کاربردهای صنعتی

دوربین های مداربسته داهوا همچنین می توانند در مکان هایی در تهران که حضور فیزیکی انسان دشوار، خطرناک یا حتی غیر ممکن است؛ همچون کارخانه ها، کوره ها یا نیروگاه‌ هابه منظور نظارت بر مکان ها و یا مراحل مختلف کار مورد استفاده قرار گیرند. در چنین شرایطی مراحل انجام کار با استفاده از دوربین، مورد نظارت و کنترل قرار گرفته و لزوم حضور و دخالت مستقیم انسان کاهش یافته و در نتیجه میزان خسارات و آسیب های احتمالی به میزان قابل توجهی کم خواهد شد.

کاربردهای جنایی و امنیتی

بر اساس تازه ترین پژوهش های آماری انجام شده در امریکا و انگلستان، میزان جرائم پس از نصب دوربین های مداربسته در پارکینگ ها تا حدود ۵۱ درصد، در فرودگاه ها تا ۲۳ درصد و در مراکز عمومی دیگر به طور کلی تا ۷ درصد کاهش یافت. بنابراین این دوربین ها در جلوگیری از ارتکاب جرائم در تهران نقش مهمی دارند و می توانند از بروز تخلفات رانندگی و یا حتی جرائم جنایی مانند شناسایی موارد سوء استفاده از کارت های اعتباری جلوگیری کنند. همچنین با توجه به حساسیت شهر تهران به عنوان پایتخت کشور، نصب این قبیل دوربین ها در سطح شهر می تواند در هنگام بروز اغتشاشات و بی نظمی ها، در شناسایی عوامل اغتشاش نقش مهمی داشته و از گسترش آن به نقاط دیگر شهر جلوگیری کند.

سایر کاربردها

سیستمهای حفاظتی دوربین مداربسته می تواند به طور گسترده ای در مکان های مختلف در شهر تهران همچون مراکز تجاری، بیمارستان ها، آموزشگاه ها، فروشگاه ها، بزرگراه ها و موارد بیشمار دیگر به منظور ایجاد محیط های امن و مطمئن برای انجام فعالیت های مختلف به کار روند. بعلاوه، از این دوربین‌ها می توان در ورزشگاه ها، سالن های همایش و مانند آن به منظور نمایش تصاویر زنده بر روی نمایشگرهای بزرگ استفاده کرد.

دوربین مداربسته داهوا در تهران

انواع دوربین های مداربسته داهوا

دوربین های مداربسته دارای انواع مختلفی هستند اما می توان آنها را به شکل های مختلف دسته بندی کرد که در ادامه به برخی از مهمترین انواع آنها اشاره می شود:

انواع دوربین مداربسته داهوا از نظر نوع سیگنال:

 • دوربین های آنالوگ
 • دوربین های آی پی تحت شبکه
 • دوربین های دو منظوره

انواع دوربین مداربسته داهوا از نظر شکل ظاهری و کاربرد در مشاغل:

 • دوربین های دام Dome
 • دوربین های صنعتی
 • دوربین های مینیاتوری
 • دوربین های مادون قرمز
 • دوربین های اسپید دام (چرخشی ptz)

انواع دوربین مداربسته داهوا از نظر قاب و پوشش:

 • دوربین های ضد آب قاب بزرگیا پمپ بنزینی
 • دوربین های مخفی
 • دوربین های قاب فانتزی

نکات مهم در هنگام انتخاب نوع دوربین مداربسته داهوا

همانگونه که پیشتر اشاره شد، دوربین ها از تنوع بسیار بالا و ویژگی ها و قابلیت های بسیار متفاوتی برخوردار هستند و به طور کلی، لازم است که متناسب با نیاز و اهداف فرد انتخاب شوند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین عواملی که در هنگام انتخاب دوربین مدار بسته داهوا باید به آن توجه کنید می پردازیم.

انتخاب نوع دوربین

دوربین های مدار بسته داهوا به سه نوع کلی با سیم، بی سیم و آی پی یا شبکه تقسیم می شوند که هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. دوربین های با سیم دارای فیلتر مادون قرمز برای دید در شب هستند و تصاویر شب آنها سیاه و سفید است. پورت رابط آنها نیز از نوع BNC یا DN است و به کابل ویدئوی جداگانه هم نیاز دارند. دوربین های بیسیم مقرون به صرفه تر هستند و از امنیت کافی برخوردارند و با دستگاه های خانگی تداخل نداشته و تصویر صدای شفافی دارند. دوربین های آی پی، به مودم متصل شده و امکان چک کردن یا کنترل دوربین های امنیتی را از هر جایی برای فرد فراهم می کنند. به علاوه قابلیت ضبط ویدئو بر روی کامپیوتر را نیز دارا هستند.

انتخاب نوع و کیفیت سنسور تصویر دوربین

به طور کلی دوربین های مداربسته داهوا دارای دو نوع سنسور تصویر CMOS و CCD هستند. دوربین های ارزان قیمت دارای سنسور CMOS هستند و کیفیت تصویر پایینی دارند که در شرایط کم نورتر بدتر می شوند. دوربین های بهتر دارای سنسور CCD با اندازه بزرگتری هستند. هرچه سنسور بزرگتر باشد کیفیت تصویر نیز بیشتر خواهد بود. به طور کلی، سنسورهای ¼ با تراکم بیشتر بهترین تصاویر را تولید می کنند.

انتخاب نوع تصویر با توجه به میزان نور محیط

به منظور انتخاب دوربین مناسب، باید میزان نور محیط را نیز بررسی کنید. میزان روشنایی با واحد لوکس اندازه گیری می شود و هرچه این عدد برای دوربین مدار بسته داهوا پایین‌تر باشد به این معنی است که نور کمتری برای بازسازی تصویر نیاز است. پس از آن، متناسب با میزان نور محیط لازم است که سیاه و سفید یا رنگی بودن تصویر را مشخص کنید. اگر دوربین در محیطی با نور ضعیف نصب می شود، پیشنهاد می‌شود که از دوربین های سیاه و سفید که در این شرایط عملکرد بهتری دارند استفاده کنید. اگر دوربین در محیطی با نور مناسب نصب می شود، می توانید دوربین های رنگی را نصب کنید. اگرچه امروزه، دوربین های رده بالای رنگی برای هر نوع محیطی مناسب هستند و به واسطه فیلتر نور مادون قرمز تصویر شب خوبی نیز دارند.

انتخاب نمایشگر و دستگاه ضبط مناسب

صفحه نمایشی انتخاب کنید که با رزولوشن دوربین شما هماهنگی داشته باشد. زیرا برای مشاهده تصاویر با کیفیت به نمایشگر خوبی نیاز خواهید داشت. از سوی دیگر، هرچه رزولوشن دوربین بالاتر باشد، تصویر ضبط شده نیز دارای کیفیت بهتری خواهد بود. معمولاً دوربین های با رزولوشن بالاتر از ۴۰۰، تصاویر با کیفیتی دارند. همچنین، لازم است که یک دستگاه ضبط برای سیستم خود خریداری کنید. بهتر است یک دستگاه ضبط ویدیویی دیجیتال که ویدیوها را روی هارد دیسک درون خود ذخیره می کند انتخاب کنید زیرا این دستگاه ها با پر شدن فضای حافظه شروع به پاک کردن ویدیو های قدیمی تر می کنند و بنابراین از بابت پر شدن حافظه نگرانی نخواهید داشت.دوربین مداربسته داهوا در تهران

نکات مهم در هنگام درخواست نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته داهوا

مهمترین نکته به منظور نصب و راه اندازی دوربین های مداربسته داهوا در یک ساختمان یا مجموعه این است که باید تمام مراحل از مشاوره و خرید تا نصب و پشتیبانی سیستم توسط یک شرکت امنیتی واحد انجام شود و مراحل مختلف این فرایند به شخص یا شرکت دیگری واگذار نگردد. زیرا اجرای یکپارچه سیستم یکی از مهمترین عوامل اجرای موفقیت آمیز سیستم های امنیتی و کارکرد درست آن است. به علاوه تنها در این صورت می توانید از ضمانتی که بر روی محصول داده می شود مطمئن شوید. نکته مهم دیگر نصب تمیز و بدون نقص سیستم است. بنابراین، پیش از بستن قرارداد با شرکت مورد نظر، حتما از چندین مورد از کارهای قبلی انجام شده توسط آن شرکت بازدید کنید تا از نصب زیبا و مطمئن سیستم اطمینان حاصل کنید.

دلیل برتری دوربین های مداربسته داهوا نسبت به سایر برندها چیست؟

مهمترین ویژگی مثبت دوربین های مداربسته داهوا، جلوگیری از جرم و یا شناسایی مجرمان است. به طور کلی، نصب این دوربین ها در مکان های مختلف می تواند به خودی خود باعث افزایش امنیت و کاهش جرائم شود. به علاوه، کار با این وسائل بسیار ساده است و تقریبا می توانند در هر مکانی نصب شوند و اگر از نوع چرخان باشد می توانند منطقه وسیعی را تحت پوشش قرار دهند. همچنین این دوربین ها از تنوع بسیار بالایی در شکل و اندازه برخوردارند و می توانند بسته به نیاز افراد در مکان های مختلف و به شیوه های گوناگون پنهان شوند. با استفاده از دوربین های مداربسته، هیچ چیزی از دید شما پنهان نمی ماند. همچنین می‌توانند در از بین بردن شک و تردیدها، حل اختلافات و تصمیم گیری درست و عادلانه کمک کننده باشند.

 دوربین های مداربسته داهوا چه معایبی دارند؟

مهمترین نقطه ضعف این دستگاه ها از بین بردن حریم خصوصی است و با نصب این دستگاه ها در یک مکان، حریم خصوصی در آن مکان تقریبا به طور کامل از بین می رود.. همچنین هزینه‌های نصب و نگهداری این دوربین ها بالا است. به علاوه، با وجود پیشرفت های تکنولوژی در این زمینه، شیوه‌های بسیاری برای غیرفعال کردن و از بین بردن آن توسط مجرمان به کار برده می شود. حتی در سال های اخیر، هکر های حرفه ای توانسته اند با استفاده از اینترنت سیستم دوربین های مداربسته را برای خود فعال کرده و از آن به عنوان یک ابزار جاسوسی بر علیه اشخاص استفاده کنند.